Kayıt Cihazı Hakkında Bilinmesi Gerekenler Leave a comment

Kayıt cihazı Açık kapalı alanlarda özellikle iş yerlerinde, fabrikalar gibi kapalı ortamların ve esnaf dükkanlarının güvenlik kontrolünü sağlaması amacı ile adlandırılan güvenlik sistemidir. Kameranın iç ve dışı detaylı görüntülemesi şeklinde kontrollü bir şekilde izlenerek kaydedilmesi sonucu oluşur. Kameraların dijital görünüm nedeni ile farklı donanımlar söz konusudur. Bu donanımlardan en çok tercih edilen DVR donanımıdır. DVR sistemi ile kameranın daha detaylı bir şekilde izlenmesi sonucunda gerçekleşir. Bunların arasında bağlantı kuran network bağlantısıdır. Network bağlantı diye adlandırdığımız sistem uzaktan takip edilerek izlenmesi sonucu gerçekleşir. Bunların arasında sistem eğer ses kaydını da destekliyorsa ses kaydı da oluşturulabilir. Bu sayede hem izlenip hem de ses kayıt işlemi güvenli bir şekilde kontrol edilir.
Özellikleri
• Zamanında ve saatinde izlenim yapıp görüntüleme yapmak
• Canlı izleyerek kaydetme ve daha sonrasında kaçırılan yer olursa tekrar geri sararak izlenim yapmak
• Sabit disk sistemleri ile uzun zaman diliminde kayıt görüntülenip izlenim yapmak
• Gündüze bakarak gece izlenim yapmak zor olduğu için uygun filtre sistemi kullanmak
• Zaman dilimi içerisinde istenilen saatte izlenim yapmak ve görüntüleri kayıt altına almak
En önemlisi de görüntüleri kayıt alabilmek ve yedeklemek için DVD sistemi ile yapmak gibi özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikler sayesinde görüntüleme ve kaydetme sistemi ile her türlü izlenimi yapabilir doğru bir şekilde analiz edip yedekleyebilirsiniz. Sistemler oldukça yeni sürüm olup teknolojinin gelişmesi ile beraber yenilenmektedir.
kayıt cihazı

Kayıt Cihazları Nasıl Olmalıdır?

Kameraların seçiminde en önemli sistem şüphesiz kameralardır. Kamera secimi belirlendiğinde yer koşullarına ve ihtiyacına uygun kamera seçilip izleme olmalıdır. Değerlendirdikten sonra uygun bir kamera seçilerek ve en önemlisi de teknolojinin yeni sistem kameraları seçmiş olduğunuzda hem daha rahat hem de izlenimi daha rahat yapabilirsiniz. Çok çeşit kameralar bulunmaktadır. Kamera seçiminde çok titiz davranılması gerektiğini de unutmayalım. Çünkü yeni sürüm eski sürüme bakarak daha gelişmiştir. Yeni sürüm kamera aldığınızda daha çok işlevsel olduğundan sizi daha çok memnun edecektir. Bu sayede yeni sürüm kameraları seçip bütçenize uygun tercih ederek görüntüleme sağlayabilirsiniz. Ses kaydı başarı sistemi oldukça gelişmiştir. Sadece görüntüleme değil ses kaydı olduğu zaman da çözünürlük derecesini fark edip kameranın özelliklerini görmüş olacaksınız. Öncesinde dikkatli araştırma yaparak ve daha sonrasında ise tercihinize karar verdikten sonra kamerayı kullanmayı başlayabilirsiniz. Ekip sistemi ile sizi bilgilendiren ve bilgilendirme esnasında dikkatle dinleyerek kamera tercihinizi yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SHOPPING CART

close