GÜVENLİK KAMERALARININ ÖNEMİ Leave a comment

Güvenlik sorunlarını yaşayan insanların artık bu soruna önlem almak için başvurduğu nokta güvenlik kamera sistemleri olmuştur. Bu sistemler artık yaşantının bir parçası haline gelmiştir. Peki güvenlik kamerası sistemleri hayatımızda bu kadar önemli ve vazgeçilmez bir hal almışken hangi kamera çeşidinin seçilmesi gerekir, güvenlik kamera sistemlerinde bilinmesi gereken ölçütler nelerdir, ihtiyacınıza göre hangi aşamada kullanılacak olan kamera türü sizin için doğru tercih olacaktır. Bu noktaları uzman yardımı ile detaylı araştırmak ve incelemek gerekmektedir.

İhtiyaca Göre Güvenlik Kamera Sisteminde 3 Aşama

  1. Kamera seçiminde ilk olarak kameranın kullanılacağı alan belirlenmelidir. Daha sonra bu alana göre kamera kasası seçilecektir. Eğer kamera dış ortamda kullanılacaksa muhafazalı kamera olmasına dikkat edilmelidir. Bu noktada IP66 sınıfında kamera doğru tercih olacaktır. Çünkü bu sınıfta yer alan kameralar belirli bir süre toza ve güçlü su temasına karşı dirençlidir.
  2. Kayıt sistemi seçiminde güvenlik kameralarının çözünürlükte kaç fps yani saniyedeki kare sayısı ve kaç gün kaydedebileceği belirlenmelidir. Bu noktada da size Karel’ in Kaşif uygulaması HDD hesaplama uygulaması size kolaylık sağlayacaktır. Sistemin kapasitesinin yetersizliği durumunda genişleme ünitelerini de kullanabilirsiniz.
  3. İzleme sistemi seçiminde sistemin ebatı be ihtiyaç miktarı önemlidir. Örnek verilecek olunursa 64 kameralık sistemde bulunan tüm kameraları 17’lik monitörde izlemek sizin için zor olacakken 32’lik CCTV monitörler sizin i.in en uygun karar olacaktır. Unutmayınız ki güvenlik kamera sistemi seçimi tecrübe gerektiren bir konudur. Bu yüzden yardım almayı kesinlikle ihmal etmeyin.güvenlik kamera sistemleri

Güvenlik Kamerası Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Ölçütler

  • Kullanılacak olan kameranın teknik özellikleri araştırılmalıdır.
  • Monte edilecek alana uygunluğu test edilmelidir.
  • Kameranın kablo, konnektör ve tüm görüntü taşıyıcıları kontrol edilmelidir. Çünkü son derece iyi olan bir kameranın sistemde kullanılan yanlış kablo sistemi devre dışı bırakacaktır. Üstelik burada kablonun uzunluğu ve çeşidi de önemlidir.
  • Kameranın kullanılacağı ortamın ışıklanması ve pozisyonu düşünülerek kamera seçilmelidir.
  • Kamerayı seçerken çözünürlüğüne mutlaka dikkat edilmelidir. Burada 520 TVL tavsiye edilmektedir.
  • Kameranın sinyal gürültü oranına dikkat edilmelidir. Db değeri büyüdükçe kameranın kalitesi artmaktadır. Bu husus göz önünde tutularak seçilirse daha verimli sonuçlar elde edilecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SHOPPING CART

close